Психологічна підготовка дитини до табору
7 порад як уникнути проблем і підготувати дитину до поїздки в табір
Підготовка дитини до табору – не така складна процедура. Ми підготували для Вас деякі Лайфхак, які допоможуть підготуватися до табору психологічно, уникнути зайвого нервування і психологічних травм. Рекомендуємо Вам дотримуватися всіх порад, якщо хочете подарувати дитині свято, а не покарання.
ПОРАДА №1 “Обговорюємо відпочинок заздалегідь”
Дитина повинна звикнути до думки, що батьків у таборі не буде. Для цього приблизно за 1-2 місяці до поїздки починайте обговорювати з ним від’їзд, делікатно розкажіть про те як багато всього він незабаром зможе робити. Слідкуйте за емоціями і не лякайте дитину фразами, типу: “Ось оправлений тебе в табір за те що не слухаєш!” і подібними. Обманювати дитину також категорично заборонено, будьте чесними і тактовні.
ПОРАДА №2 “Збираємо відгуки про табір”
Проведіть бесіду з дитиною, як ранше в таборі відпочивали діти Ваших знайомих або друзів. Їх відгуки та рекомендації будуть корисними і для Вас. Розкажіть як відпочивали самі, якщо це правда.
ПОРАДА №3 “Відвідуємо табір”
Якщо є можливість, відвідайте з дитиною табір, виділіть для цього один день. Це допоможе Вам переконатися в якості майбутнього відпочинку і дитина приїде до вже знайомого місця. Цей психологічних фактор має велике значення.
ПОРАДА №4 “Обговорюємо поїздку”
Стимулюйте дитячий інтерес до самостійного відпочинку. Поясніть дитині, що він самостійно буде приймати рішення, що надіти, у що грати, з ким дружити. Не зайвим буде розповісти про те, чому він зможе навчитися, привести приклад тієї теми, яка йому буде цікава.
ПОРАДА №5 “Обговорюйте конкретні дії”
Обговоріть окремі конкретні ситуації, які можуть виникнути в таборі і разом знаходите рішення.
ПОРАДА №6 “Безпечна поведінка в таборі”
Переконайтеся, що дитина знає правила безпечної поведінки в таборі і обговоріть це з ним. Про всяк випадок нагадайте, що ображати інших заборонено.
ПОРАДА №7 “Зворотній зв’язок”
Хоча ми і обмежуємо користування гаджетами, ми ніколи не забороняємо тримати зв’язок з рідними. Обговоріть з дитиною, що Ви завжди готові до її дзвінкам по телефону, але вкажіть певні часові проміжки в які бажано не дзвонити.