міф - 4 міфу про дитячі табори
4 міфу про дитячі табори

4 міфу про дитячі табори

Дитячий табір – це унікальний досвід для дитини. Це місце, де він вчиться по-новому взаємодіяти з людьми, освоює навички соціалізації та самопрезентації. Але не всі батьки вважають цей вид дозвілля прийнятним. Є різні причини, за якими мами і тата не хочуть відправляти дитину на зміну. Деякі помилки ми чуємо рідко, і вони, як правило, обумовлені якимись особистими обставинами або поглядами сім’ї. Але є загальні помилки, які озвучує практично кожен третій батько.

Популярні помилки і помилки

Ми вирішили вибрати найпопулярніші з таких помилок і розглянути з різних сторін. Наскільки обгрунтовані ті чи інші побоювання і чи дійсно так погано?

Ми ні в якому разі не ставимо під сумнів Ваші доводи і не намагаємося когось образити. Якщо Вас сильно зачіпає дане питання – сприймайте дану статтю як жарт. Тож почнемо!

Міф 1. Дитячий табір – це дуже небезпечно

Факт: У хорошому дитячому таборі безпечніше ніж де-небудь, завдяки 24/7 контролю вожатих, медиків і служби безпеки

Під час літніх канікул кількість випадків травматизму традиційно зростає. Діти більше часу проводять на вулиці, часто вони надані самі собі. Відсутність досвіду, захопленість і азарт, недостатня обережність можуть призводити до того, що кількість переломів, забоїв значно зростає.

Було б нерозумно стверджувати, що табір може бути панацеєю. Зрозуміло, тут дитина може отримати травму, також, як і вдома: спіткнувшись на сходах або граючи в футбол. НО! Чи часто Ви відводите дитини до лікаря при кожному ударі або подряпини? У таборі вожатий відведе його до медчастини, навіть якщо ніяких зовнішніх ознак травми немає. В результаті навіть сама незначна травма буде належним чином зафіксована в документах і буде під контролем медиків.

Слід пам’ятати, що в таборі дитина перебуває під наглядом вожатих і служби безпеки 24 години, 7 днів на тиждень. Керівництво табору несе кримінальну відповідальність за його життя і здоров’я. Таким чином можна не сумніватися, що кожен співробітник табору докладе максимальних зусиль, щоб убезпечити дитину. Саме тому всі заходи і зміни в програмі максимально регламентовані. У нас завжди підвищені вимоги до дисципліни щоб знизити потенційний ризик і виключити навіть найменшу можливість травми.

deti uchatsya na kruzhke rukodeliya 500x440 - 4 міфу про дитячі табори

Міф 2. Вожаті в дитячих таборах – недосвідчені і безвідповідальні

Факт: У таборах, які дорожать своєю репутацією, працюють підготовлені, досвідчені і зацікавлені фахівці, що несуть відповідальність за розвиток і безпеку дітей

Багато батьків вважають, що в таборі працюють першокурсники-практиканти, яким і собаку вигуляти не довіряючи, що вже говорити про дитину. Про відповідальність ми написали вище, тепер поговоримо в цілому про персонал і вожатих зокрема. Звичайно, в різних таборах вожатих вибирають і готують по-різному. Однак ті табори, які дорожать репутацією (вони ж, як це не дивно – найпопулярніші на ринку дитячих послуг), підходять до підбору вожатих дуже ретельно. У багатьох з них існують власні Школи вожатих, професійні стандарти і традиції. Наприклад, така школа є в Києві – Школа Асоціація Вожатих України. Тут підготовка включає в себе строгий відбір і сертифікацію.
Але, крім цього, хоч би якою була школа, основними компетенціями вожатого крім уміння працювати з дітьми, залишаються відмінні знання норм і правил організації роботи дитячого табору, володіння навичками надання першої допомоги, базові знання в області конфліктології та вікової психології. Ну і, звичайно, вожатого не завадить міцна нервова система, безмежне терпіння і фантастична винахідливість. Тільки такі працюють в дійсно хороших дитячих таборах і отримують сертифікати з Асоціації Вожатих України. Жоден з випускників Школи Вожатих (якщо він-таки пройшов її від початку і до випуску) не матиме бажання загубити свою кар’єру через халатність в самому її початку.

turizm dlya detej 500x440 - 4 міфу про дитячі табори

Міф 3. Моя дитина не зможе впоратися самостійно з багатьма речами

Факт: Ваші діти набагато самостійнішими, ніж Ви думаєте. Стимулювання самостійності в таборі і правильне виховання – одна з першорядних завдань

Це помилка носить різні варіації: не зможе вчасно поміняти шкарпетки, випрати шорти, вимити голову, жити в одній кімнаті з іншими дітьми … Варіантів маса, але вердикт завжди один – в табір він не поїде! 👿
Отже, чи дійсно наші діти такі несамостійні і чим може допомогти правильно складена програма табору?
Звичайно, будь-який батько знає свою дитину краще, ніж будь-хто інший. Однак навіть самий несамостійний дитина обов’язково коли-небудь стане дорослим. Таким же несамостійним, якщо вчасно цю ситуацію не змінити.
Діти завжди тягнуться один за одним, табір – не виняток. І в ситуації, коли дитина, якій, можливо, вперше в житті довірили самостійно вирішувати свої побутові проблеми, побачить, що інші діти їх з успіхом вирішують. В такому випадку, швидше за все, він проявить ініціативу. І хай не дуже швидко і не дуже вміло, але почне вчитися стежити за речами, мити, прати і складати одяг і т. Д. Тим, у кого це виходить не так успішно – допомагають вожаті. Існують також спеціальні програми в ігровій формі, що стимулюють самостійність. Наприклад, в таборах “Движок” є програми “сплюша” та “чистюля”, результати яких враховуються для отримання Кубка Лідера в кінці зміни (а також отримання призової поїздки в Аквапарк). Тому, такі програми викликають інтерес і спонукають до підтримки чистоти.

deti sazhayut derevya 500x440 - 4 міфу про дитячі табори

Міф 4. Табір – це зрівнялівка (всіх ставлять під одну лінійку)

Факт: Дисципліна, мотивація і продуманий режим дня – ось основа програм хороших дитячих таборів

Звичайно, в таборі все все роблять разом. Разом прокидаються, роблять зарядку, йдуть в їдальню, купатися в басейні або на екскурсію. Чи не тому, що вожатим або керівництву табору хочеться змушувати дітей робити щось або не робити цього. А тому, що це дозволяє забезпечити дітям безпеку з одного боку і якість відпочинку – з іншого. Тому важливо вибирати табір з різними гуртками та варіантами проведення дозвілля.
Уявіть собі табір на сто чоловік, в якому кожна дитина робить що хоче і коли хоче. Страшно? А якщо уявити табір на тисячу або на дві тисячі відпочиваючих при таких же умовах? Чи можна в таких обставинах тримати ситуацію під контролем, простежити, щоб кожен був нагодований, вимитий і вчасно ліг спати, якщо не встановити чіткі і зрозумілі правила, яким слідують всі? Навіть у великих сім’ях присутній подібний розпорядок і правила. А ми і є – одна велика сім’я 🙂 Крім організаційних моментів, важливо пам’ятати про те, що правильно розрахований режим дня корисний дитині. Психологи наполягають, що режим дня допомагає дитині зберігати баланс між роботою і відпочинком, робить його більш врівноваженим, спокійним і допомагає сконцентруватися, формує корисні звички. Погодьтеся, в подальшому все це буде корисно дитині не тільки в таборі, але і в повсякденному житті.

v bassejne lagerya dvizhok 500x440 - 4 міфу про дитячі табори

Ми розглянули найпоширеніші міфи. Можливо у Вас є ще якісь страхи або питання щодо дитячих таборів? Пишіть в коментарях Ваші припущення, а ми постараємося на них відповісти!